"Зарано говорити про відпустку": влітку у Франції планують обмежити туризм через коронавірус

Найближчим часом французи через пандемію нового коронавірусу COVID-19 навряд чи зможуть поїхати на відпочинок за кордон. Заборона може стосуватися і поїздок Європою.

Про це 5 травня заявив президент Франції Еммануель Макрон, інформує BFM-TV.

За його словами, говорити про туризм наразі “занадто рано” через ситуацію з поширенням коронавірусу.

“Хочу нагадати, що ми не виграли битву з вірусом: ми уповільнили її. Зараз зарано говорити вам, чи будемо ми мати відпустки цього літа. Що я можу сказати – це те, що ми збираємось обмежувати великі міжнародні подорожі – навіть під час літніх відпусток”, – прокоментував Макрон.

Водночас, він допустив посилення карантинних заходів і пояснив, що на початку червня стане зрозуміліше, як буде розвиватися ситуація з обмеженнями на поїздки.

“По мірі розвитку епідемії нам, можливо, доведеться піти на ще більші обмеження”, – додав президент Франції.

Очікується, що режим ізоляції у Франції має закінчитися 11 травня. Від наступного понеділка, громадяни країни зможуть пересуватися без спеціальних дозволів влади, які діють наразі. Також після 11 травня розпочнеться поступове відновлення роботи підприємств, хоча дистанційна робота буде зберігатися, де це можливо, щонайменше протягом трьох найближчих тижнів.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *