Вибори у Грузії: перемогу здобула правляча партія, опозиція розпочала протести

Протести розпочалися у Тбілісі після того, як з'явилися результати парламентських виборів, на яких перемогла провладна “Грузинська мрія”.

Про це розповіли 2 листопада у ТСН.Ранок.

На площі перед парламентом зібралися кілька тисяч прихильників опозиційного “Єдиного національного руху”, куди входить, зокрема, й Михаїл Саакашвілі. Вони переконані, що влада сфальсифікувала результати шляхом підкупу виборців.

Остаточних підсумків іще немає. Утім, відповідно до попередніх даних, “Грузинська мрія” набрала майже 50% голосів. Це дозволить їй самостійно сформувати уряд.

Результат “Єдиного національного руху” – близько 27%. Там вже заявили, що вимагають перевиборів. В опозиції вже анонсували на наступну неділю велику протестну акцію.  

Нагадаємо, вибори до грузинського парламенту відбулися 31 жовтня. Участь у них брали участь 48 політичних партій і два передвиборних блоку, до яких входять сім політичних партій.

120 депутатів будуть обрані за партійними списками, 30 – за мажоритарними округами. На попередніх виборах у 2016 році 77 депутатів обиралися за партійними списками і 73 – по мажоритарних округах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *