Втомлені від монархії та військових: у Таїланді спалахнули масові протести молоді, уряд ввів надзвичайний стан

У столиці Таїланду Бангкоку від 14 жовтня тисячі людей виходять на антиурядові протести, вимагаючи відставки прем’єр-міністра Прают Чан-Оча, а також звільненя заарештованих активістів, які борються за проведення політичних реформ. 

Про це пише Bangkok Post. 

Вранці 15 жовтня уряд Таїланду ввів надзвичайний стан, забороняючи зібрання більш ніж п’ять людей та намагаючись зупинити демонстрації під проводом молоді, які тривають від липня 2020 року. Попри це, люди продовжують виходити на вулиці і мітингувати. 

На протестах зібралися переважно люди молодого віку, зокрема, студенти. Вони скандували “Звільніть наших друзів”, перекриваючи головне перехрестя Бангкока, за яким стежили сотні спецназівців. Характерним для протестів у Бангкоку став жест із трьох пальців, піднятих догори як символ зростаючого руху.

Серед вимог протестувальників: відставка прем’єр-міністр прем’єр-міністра Прают Чан-Оча, розпустити парламент і провести нові вибори, переробити Конституцію, розроблену військовими, припинити залякування дисидентів, реформа монархії. 

У Мережі поширюють відео, на яких поліція охороняє жовтий автомобіль королівських сімей, поки той рухався крізь натовпи людей, що стояли зі здійнятими догори руками, демонструючи жест з трьох пальців. 

Затримано понад 20 людей, серед них – троє лідерів протесту. Зазначимо, що заклики протестувальників до реформ монархії особливо чутливі в Таїланді, де критика у бік королівства карається довгими тюремними вироками. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *