Відкриття крамниць і дитсадків, заборона на прогулянки: деякі країни Європи починають виходити з карантину

Влада низки країн Європи заявила, що поступово виходитимуть з карантину, запровадженого через коронавірсну інфекцію. Хто і як планує пом'якшувати заходи — у сюжеті ТСН.19:30.

Сподіватися, що карантин знімуть швидко, не варто. Керівництво Європейської комісії радить не поспішати з плануванням літніх відпусток. Ніхто не може дати достовірний прогноз, що нас чекає в липні чи серпні, заявила глава Єврокомісї Укрсула фон дер Ляйен.

У Німеччині із карантину хочуть виходити маленькими обережними кроками. Так пропонують уряду вчені Національної академії наук Леопольдіна. Першими можуть запрацювати школи, а дитячим садочкам пропонують працювати по мінімуму, бо малі діти ще не вміють дотримуватися правил гігієни.

Незабаром німців можуть попросити носити маски в громадському транспорті, в супермаркетах і державних установах – там, де не можливо дотриматися мінімальної дистанції в півтора метри. Чи пристане на пропозиції науковців уряд – вирішуватимуть в середу.

“Якщо ми зарано вийдемо з карантину, то ризикуємо отримати рецидив. Ми не дозволимо жодних експериментів з нашим здоров'ям. Ми повинні залишатися обережними, поки у нас немає вакцини або медикаментів”, – каже прем'єр-міністр Баварії Маркус Зедер.

Знову працювати на будівництві та в промисловості від сьогодні дозволили в Іспанії. Працівників просять по можливості добиратися на роботу власним авто або велосипедом, в транспорті роздають маски. Рішення центральної влади відновити роботу підприємств критикували в Каталонії. При цьому іспанцям ще не можна виходити на прогулянки або займатися спортом на свіжому повітрі, такі заходи триватимуть щонайменше два тижні.

Поступовий вихід із карантину оголосила низка інших європейських країн. В Австрії завтра відкриють деякі крамниці, а вже від 1 травня там запрацюють усі без винятку магазини і перукарні. Утім, носити маску обов'язково.

Данія в середу відкриває дитячі садочки та початкові школи. При цьому влада країни на цілий місяць продовжила інші обмежувальні заходи – до 10 травня залишаються закритими кордони, не будуть працювати ресторани, бари та кафе, театри і музеї.

У Чехії школи залишають закритими до кінця травня, а от деякі магазини чеська влада вже відкрила.

Кореспондентка ТСН Наталія Фібріг.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *