Від другої хвилі коронавірусу, яка панує в Європі, можуть померти в 4-5 разів більше людей – ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявляють, що у Європі почалася друга хвиля коронавірусу і вона стане більш смертоносною – смертність може зрости у 4-5 разів у порівнянні з квітневими показниками. Такі прогнози пов'язані з тим, що не вводяться жорсткі обмеження і що зараз через холоди люди будуть проводити більше часу у приміщеннях.

Про це заявив директор ВООЗ по європейському регіону Ханс Клюге, передає прес-служба ООН.

За його словами, зараз в Європі спостерігається збільшення щоденних захворювань в 2-3 рази у порівнянні з квітнем, але скоротилася смертність в п'ять разів. Це пов'язано з тим, що збільшилась кількість тестувань, а більшість захворювань виявляють у молоді, у якої не виникає важких симптомів. Проте зараз люди різних поколінь все більше будуть проводити час у закритих приміщеннях, що може призвести до зростання смертності.

“Прогнози, засновані на епідеміологічних моделях, не дають приводу для оптимізму. У разі тривалого ослаблення обмежень у січні 2021 року щоденні показники смертності будуть у 4-5 разів вище, ніж у квітні”, – сказав Клюге.

Він закликає до введення більш жорстких обмежень у багатьох країнах, а також контролю за носінням масок і скупченню людей. Такі прості заходи можуть зберегти 281 тисяч життів у 53 країнах. “Ці прогнози тільки підтверджують те, про що ми говорили весь цей час: пандемія не відступить сама по собі, але ми можемо цього досягти”, – уклав глава Європейського бюро ВООЗ.

Нагадаємо, що в Україні 16 жовтня зранку число інфікованих коронавірусом піднялося до 287 231. Кількість випадків COVID-19 за останню добу зросла майже на 6000 осіб.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *