В США назвали реальну кількість безробітних внаслідок коронавірусу – цифра приголомшує

У США найгірше економічне становище від часу Великої депресії. Тамтешнє Міністерство праці звело статистику на ринку праці за квітень. Цього звіту всі чекали, аби зрозуміти, наскільки боляче вдарив коронавірус по економіці країни. І ось ці дані: понад 20 мільйонів американців залишилися без роботи тільки в квітні – такого країна не бачила, відколи статистику почали вести в 1948 році.

Про це йдеться в сюжеті ТСН 19:30.

Цифри приголомшують: майже 15 відсотків американців втратили роботу. Це шалена цифра. Просто для порівняння – багато хто пам'ятає світову фінансову кризу в дві тисячі восьмому – так от вона за два роки залишила без роботи 6 з половиною відсотків американців – вдвічі менше – за 2 роки, – а тут ми говоримо усього за 1 місяць.

Це дозволяє краще зрозуміти, чому частині американців карантин від самого початку – не до вподоби. Протестують і закликають завершити карантин переважно затяті республіканці, прихильники Дональда Трампа. Сам він теж наполягає, епідемію переможено і час повертатися до нормального життя та продовжує звинувачувати в коронавірусі Китай.

Більше сорока штатів у той чи інший спосіб починають відкриватися. В Нью-Йорку – місті з найбільшою кількістю хворих у країні – тепло, тож попри все люди потягнулися парків. І одразу ж тут почалися розмови на болючу тему прихованого расизму: з парків білих людей поліція не ганяє, а в районах, де живуть чорношкірі та латиноси, поліцейські дозволяють собі застосовувати силу. За час карантину з сорока заарештованих за недотримання соціальної дистанції білий лише один. Це викликає дуже серйозні обговорення, активісти вішають порівняльні колажі – чому одним можна, а іншим ні.

Найближчим часом можливо почуємо про нові регуляції щодо відвідин парків у Нью-Йорку, щоб не допускати такого натовпу. Бо медики продовжують застерігати, не дотримання соціальної дистанції ризикує обернутися новим. ще гіршим спалахом епідемії.

Кореспондентка ТСН Яна Слєсарчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *