В Росії під час репетицій параду до 9 травня коронавірусом інфікувались сотні військових

У Росії, вже коли у світі було зафіксовано перший мільйон хворих на коронавірус, готувались до військового параду до 9 травня в Москві і проводили масові репетиції, під час яких мінімум 376 військових заразилися коронавірусом.

Про це написав Проект .

Видання зазначає, що тренування відбувались три рази на тиждень з кінця березня, а Міноборони РФ вперше відзвітувало про хворих 16 квітня – в день, коли Путін заявив про перенесення параду на Червоній площі. Одна з таких репетицій була зафіксована очевидцями на камеру, де було видно тисячі військових без масок, чи дотримання дистанції. У параді повинні були брати участь близько 15 тисяч осіб.

З'ясувалося, що як мінімум 376 військових заразилися саме на репетиціях параду: 90 курсантів та 16 офіцерів Суворовського училища в Твері, 100 курсантів і 20 офіцерів Нахімовського училища, 50 курсантів Військово-музичного училища імені Халілова і близько 100 військовослужбовців Військового університету Міноборони. Хворі є в Преображенському полку, в Військово-повітряній академії імені Жуковського і Гагаріна. Зі слів батьків курсантів, мова йде про масові зараження.

Учні Тверського суворовського училища розповіли журналістам, що після початку тренувань у п'яти курсантів одночасно піднялася температура і зник нюх: їх ізолювали, але вони перетиналися з іншими військовослужбовцями під час прийому їжі. Після репетицій з кашлем і високою температурою в санчастину училища звернулися ще 15 осіб; “Потім нас посадили в кімнату і почали розповідати про те, що ми сьогодні будемо робити, якісь організаційні моменти. І мимохіть, між рядків, кажуть, що прийшли перші результати аналізів – і з 15 чоловік аналіз позитивний у всіх 15”, – сказав один з курсантів.

Вже від 12 травня в Росії скасовує суворі карантинні обмеження, хоча в країні вже більше 220 тисяч хворих, Путін заявив, що тепер лікарі знають, як лікувати хворих на COVID-19 “ефективними препаратами”. Водночас в світі досі не зареєстровано жодного препарату, ефективність боротьби з коронавірусом якого доведена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *