В окупований Крим переселили вже пів мільйона росіян – МЗС

Російські окупанти перетворили півострів на військову базу та продовжують цілеспрямовану політику щодо зміни його демографічної структури – вони витісняють українське населення та заміняють його громадянами РФ.

Про це у вівторок, 20 жовтня, під час віртуального круглого столу під егідою “Атлантичної ради”, що був присвячений спротиву кримських татар утискам та репресіям з боку окупаційної адміністрації РФ, заявила перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, повідомляє Укрінформ.

“У тому, що стосується Криму, – окупанти перетворили його на військову базу, і будь-яка дія Росії, зокрема, будь-який інфраструктурний проєкт, мають очевидне військове призначення. Навіть ті дороги, які вони збудували у Криму, призначені для посилення їхньої військової присутності. Росія подвоїла таку військову присутність, вони модернізували свій військових компонент у повітрі, у морі та на суходолі, мають нині шість підводних човнів, чого більш ніж достатньо, щоб контролювати всю акваторію Чорного моря”, – наголосила Джапарова

За її словами, ще одна особливість поведінки російських окупантів – активна колонізація півострова, яка відбувається просто зараз.

“Вони витісняють українське населення з Криму. З іншого боку, вони заводять туди російських громадян. Ми маємо різні цифри, але навіть за російською статистикою 100 тисяч з чимось росіян заїхали до Криму, але неофіційна цифра є у п’ять разів вищою. Ми вважаємо, що принаймні пів мільйона російських громадян є вже зараз у Криму, і це, безумовно, є величезною загрозою для національної безпеки”, – підкреслила дипломатка.

Нагадаємо, на початку вересня 22-річний житель Одеської області поїхав на відпочинок в окупований Крим. А вже 22 вересня хлопця затримали окупанти за нібито публічні заклики до екстремізму. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *