В Індії після послаблення карантину зафіксували різке збільшення нових випадків коронавірусу

Після послаблення карантину 3 травня в Індії упродовж доби зафіксували найбільшу кількість інфікованих.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я та сімейного забезпечення, пише CNN.

До сьогодні найвищий одиноденний стрибок у Індії становив 2644 випадки, який був зафіксовані 3 травня. Загалом у країні зафіксовано 46 433 випадків інфікування COVID-19, зокрема 1568 смертей. 

Слід зауважити, що в Індії зростає кількість випадків інфікування в мумбаїському Дхараві, одному з найбільших нетрів Азії. Наразі там понад 630 заражених COVID-19 і 20 смертей. Зокрема, майже сотню випадків зафіксували 3 травня. 

До слова, у неділю, 3 травня, індійська влада суттєво послабила обмеження. Зокрема, країні відкрила свої кордони. Утім, влада деяких штатів продовжила блокування. Приміром, штат на північному заході Індії Пенджаб продовжив карантин ще на два тижні. 

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *