В Австралії сплеск смертельних нападів акул на людей: винним може бути глобальне потепління

Цього року в Австралії внаслідок нападу акул загинуло семеро людей – найбільше за останні 86 років. Причина такого сплеску може критися у змінах клімату.

Про це пише CNN.

Для порівняння, 2019 року в Австралії за таких умов не загинула жодна людина. До цього у рік фіксували одну-дві смерті. За словами представника Австралійського товариства охорони природи, востаннє семеро людей на рік гинуло через акул 1934-го, а найвищий річний показник за всю історію спостережень датується 1929, коли загинуло дев’ятеро осіб.

І справа не в тому, що в Австралії зросла кількість нападів – цього року був 21 інцидент з хижаками, що відповідає показникам минулих років. Різниця в рівні летальності.

Є кілька можливих пояснень. Деякі експерти відзначають, що річні цифри завжди коливаються, і це може бути просто невдачею. Але є ще один можливий винуватець: кліматична криза.

Оскільки океани нагріваються, цілі екосистеми руйнуються і змушені адаптуватися до нових. Риби мігрують туди, де ніколи не були. “Немає сумнівів, що акули просто реагують на те, де перебуває риба-приманка”, – кажуть дослідники. Окрім цього, змінюються холодні і теплі течії, що також може вплинути на поведінку хижаків.

Водночас, крім змін клімату, можуть бути й інші чинники. Головний з них – удача. Чи виживе людина залежить від місця укуса акули, а також оперативність медиків. Також, можливо, австралійці проводили більше часу у воді через перехід на віддалену роботу або спеку на континенті. 

Аби визначити, чи є сплеск летальних нападів закономірністю потрібні дані за кілька років.

Нагадаємо, у світі стрімко зросла кількість стихійних лих. Найчастіше у світі зараз люди потерпають від штормів, землетрусів і повеней. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *