У світі розробляються щонайменше 70 потенційних вакцин від коронавірусу

За даними ВООЗ, у світі наразі розробляються щонайменше 70 потенційних вакцин від коронавірусу, 3 з них вже проходять клінічні випробування.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на перелік вакцин, опублікований 11 квітня Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Зазначається, що гонконгська біотехнологічна компанія CanSino вже працює над другою фазою випробувань своєї експериментальної вакцини та отримала дозвіл на тестуванні її на людях. Також свої розробки на людях вже почали випробовувати і біотехнологічні стартапи, засновані в США: Inovio Pharmaceuticals та Moderna. Вони отримали відповідні дозволи ще у березні, пропускаючи роки випробувань на тваринах, які є нормою при розробці вакцин. Так, Inovio розпочав свої випробування на людях минулого тижня.

Згідно з документом ВООЗ, фармацевтична індустрія готова пришвидшити розробку вакцини та скоротити час на її тестування. Таким чином, прогнозується, що вакцина може з’явитися на ринку вже у наступному році.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *