У різних районах Мінська протестувальники палять покришки, будують барикади і блокують дороги

Ввечері 12 жовтня на вулицях Мінська протестувальники у різних районах палять покришки, шикуються в ланцюги солідарності і будують барикади, перекриваючи дороги. Це все супроводжується жорсткими розгонами силовиків і використанням світлошумових гранат. 

Про це повідомляє Tut.by. 

У районі Кам’яної Гірки мітингувальники перекрили рух вулицею Притицького за допомогою пластикових дорожніх огороджень. Невідомі в балаклавах розібрали білі та червоні блоки і затовкли протестувальників у автозак.

ЗМІ повідомляють, що розгони тут відбувалися із застосуванням спецбоєприпасу, схожого на світлошумову гранату. На відео потрапив момент зі щонайменше одним пострілом. 

“Вантажівки та бусики з ОМОНом хаотично переміщаються по всьому місту, намагаючись розганяти і хапати людей. Чути стрілянину, вибухають світлошумові гранати. Щойно колони карателів їдуть, люди одразу ж збираються знову”, – пише опозиційний Telegram-канал Nexta.

У Шабанах та біля ЖК “Каскад” прямо на дорозі протестувальники підпалили покришки. На відео потрапили також кадри, як силовики ганяються за мітингувальниками у дворах житлових будинків, валять їх на землю, а також затримують випадкових людей. 

Нагадаємо, що 12 жовтня, на акції протесту силовики застосовували світлошумові патрони і сльозогінний газ проти пенсіонерів. У міліції Мінська підтвердили факт застосування спецзасобів і пояснили, що зробили це “через агресію в бік правоохоронців”.

Варто зазначити, що останні жорсткі розгони відбуваються на тлі нового рішення МВС Білорусі. Так, силовики заявили, що можуть застосовувати бойову зброю і спецзасоби проти учасників протестів. За їхніми словами, це відбуватиметься “в разі необхідності”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *