У РФ в одній із психіатричних клінік виявили 70 випадків коронавірусу

В Архангельську у клінічній психіатричній лікарні зафіксували 70 випадків коронавірусу.

Про це повідомив керівник Управління Росспоживнагляду в Архангельській області Роман Бузинов.

“Станом на 15 годину 19 квітня, серед співробітників і пацієнтів Архангельської державної клінічної психіатричної лікарні виявлено 70 випадків захворювання COVID-19”, – заявив він.

За словами міністра охорони здоров'я Архангельської області Антона Карпунова, у приміщеннях психіатричної лікарні проведена повна дезінфекція, розгорнуто інфекційний стаціонар, де розміщені хворі пацієнти, і обсерватор. Для лікування хворих направлені фахівці-інфекціоністи Архангельської обласної клінічної лікарні.

У зв’язку з цим місцева влада вирішила посилити заходи протидії коронавірусу.

“Передбачається введення режиму 14-денної ізоляції для жителів регіону, які прибули з Москви і Московської області, Санкт-Петербурга і Ленінградської області, Республіки Комі, Мурманської області. Їм буде заборонено залишати житлові приміщення. Контроль за дотриманням цього правила планується покласти на органи місцевого самоврядування і органи правопорядку. Крім того, прибулі з цих регіонів, як очікується, будуть зобов'язані повідомляти про це органи місцевого самоврядування. Особи, які прибули до регіону в робоче відрядження, зможуть заселитися в готель тільки після надання довідки про відсутність коронавирусної інфекції”, – пояснив голова уряду області Олексій Алсуфьєв.

Крім того, мешканцям області буде заборонено відвідувати дитячі та спортивні майданчики. Буде радикально посилений і контроль за дотриманням санітарно-епідеміологічних заходів в організаціях і установах, які відновили або не припиняли свою діяльність.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *