У Польщі через коронавірус перенесли вибори президента

У Польщі вибори президента, які мали відбутися 10 травня, перенесли через пандемію коронавірусу.

Про це йдеться у спільній заяві лідера правлячої партії “Право і Справедливість” (PiS) Ярослава Качинського і лідера коаліційної партії “Згода” Ярослава Говіна.

“Після 10 травня 2020 року, коли Верховний суд передбачено визнає недійсність виборів, оскільки вони не відбудуться, маршалок Сейму РП оголосить нові президентські вибори  у найближчий можливий термін”,- йдеться у спільній заяві.

В тексті документу також йдеться про те, що рішення прийнято у зв’язку з тим, що опозиція відкинула усі пропозиції правлячої більшості щодо проведення виборів у конституційні терміни.

У заяві Качинського-Говіна наголошується, що вибори Державною виборчою комісією Польщі буде проведено кореспонденційно (поштою) з огляду на епідемічну ситуацію. Обидві політичні сили зобов’язуються підготувати зміни до закону щодо особливих правил проведення загальних виборів президента Польщі у 2020 році.

У вівторок 5 травня Сенат Польщі, де більшість має опозиція, проголосував проти закону щодо проведення кореспонденційного голосування в Польщі у травні. Водночас, Сейм Польщі, яку контролює правляча Об’єднана правиця, має намір повернути цей закон на порядок денний і внести в нього зміни, перенісши термін проведення виборів. Вибори мали відбутися 10 і 24 травня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *