У НАТО і ОБСЄ назвали вибори в Грузії конкурентними: опозиція заявляє про фальсифікацію

У НАТО та ОБСЄ назвали вибори до парламенту Грузії, які відбулися 31 жовтня, конкурентними.

Про це повідомляють спостерігачі асоціацій.

Спостерігач від Парламентської асоціації НАТО Осман Аскін Баки назвав це голосування “найважливішим” для країни. “Оскільки Грузія переходить на парламентську модель управління. Ми могли спостерігати за конкурентними виборами, на яких дотримувалися основних свобод, однак вони не були бездоганними. Біля виборчих дільниць були активісти, які наводили певний страх на виборців”,  наголосив він.

Спостерігачка від Парламентської Асамблеї ОБСЕ Елона Джебреа Ходжа назвала голосування конкурентними та таким, що відбулося з поєднанням основних свобод. “ОБСЄ дала виборам в цілому позитивну оцінку. Проте дехто звинувачує у тиску на виборців правлячу партію, що знижує довіру громадськості до деяких аспектів виборчого процесу”, – сказала Ходжа.

Натомість прихильники опозиції збираються біля будівлі парламенту в Тбілісі на знак протестів проти результатів голосування, за якими лідирує правляча партія “Грузинська мрія”. Справа у тому, що опозиціонери вважають вибори не дійсними і заявляють про фальсифікацію. 

Нагадаємо, вибори до грузинського парламенту відбулися 31 жовтня. Участь у них брали участь 48 політичних партій і два передвиборних блоку, до яких входять сім політичних партій.120 депутатів будуть обрані за партійними списками, 30 – за мажоритарними округами. На попередніх виборах у 2016 році 77 депутатів обиралися за партійними списками і 73 – по мажоритарних округах. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *