У Нагірному Карабасі розпочався режим припинення вогню: яка ситуація на лінії зіткнення

У ніч проти неділі, 18 жовтня, вздовж контактної лінії у зоні конфлікту в Нагірному Карабасі вступила у силу угода між Вірменією та Азербайджаном щодо тимчасового перемир'я.

Про це йдеться у Telegram-каналі речниці Міністерства оборони Вірменії Шушан Степанян.

“Ситуація на лінії зіткнення спокійна. Припинення вогню в гуманітарних цілях вже вступило в силу”, – написала вона.

За словами Степанян, у випадку дотримання угоди азербайджанською стороною, так звана “Армія оборони Арцаха (невизнаної Нагірно-Карабаської Республіки – ред.)” готова буде надати гуманітарний коридор для евакуації азербайджанських військ, що перебувають в облозі.

Водночас у Міноборони Азербайджану назвали інформацію про облогу “фейком”: “Розповсюджена вірменською стороною інформація про нібито облогу азербайджанських військових є помилковою і дезінформаційною. Реальна ситуація зовсім інша”.

Нагадаємо, що сторони конфлікту ухвалили рішення щодо перемир'я на основі заяви президентів Франції, Росії та США, які представляють країни-співголови Мінської групи ОБСЄ.

Зазначимо, що це вже друга спроба сторін конфлікту домовитися про перемир'я. Так, після перемовин у ніч проти 10 жовтня Баку та Єреван також домовилися про припинення вогню, однак, не дотрималися його. 

Минулої ночі в Азербайджані заявили, що внаслідок ракетних обстрілів другого за величиною міста Гянджа загинули понад десять людей, а ще чотири десятки – отримали травми. В атаці Баку звинуватило Єреван.

Нагадаємо, запеклі бої між арміями Азербайджану та Вірменії почалися у вересні. Азербайджанські війська йшли у наступ в Нагірному Карабасі з метою припинення вірменської окупації, як стверджують в Баку. Водночас в Єревані говорять, що метою Азербайджану є знищення вірменської нації. Єреван і Баку звинуватили один одного в ескалації конфлікту. 

У 1991 році Нагірний Карабах, більшу частину населення якого складали вірмени, “проголосив незалежність” від Азербайджану. Баку спробував повернути регіон силою, після чого спалахнула війна. У 1994 році Азербайджан, Вірменія і так звані самопроголошені “НКР” підписали протокол про перемир'я, проте бойові дії періодично поновлюються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *