У Молдові міністр внутрішніх справ заразився коронавірусом

У міністра внутрішніх справ Молдови Павла Войку діагностували зараження новим коронавірусом COVID-19. Він лікується вдома, оскільки хвороба у нього протікає у легкій формі.

Про це своє інфікування міністр повідомив у Facebook.

“Щоб уникнути помилкової інформації в ЗМІ, хочу підтвердити, що результат мого аналізу на COVID-19 виявився позитивним”, – заявив Войку.

Очільник відомства також додав, що він не потребує госпіталізації. Його стан оцінюється як задовільний. Наразі він перебуває на самоізоляції вдома. Павло Войку наголосив, що робота міністерства триває і його хвороба жодним чином не вплине на діяльність МВС.

“Всі процеси під контролем, за роботу відповідають держсекретарі та глави відділів”, – запевнив він.

Зазначимо, що станом на 2 травня у Молдові зареєстровано 4052 випадків зараження коронавірусом. За добу виявили ще 72 інфікувань COVID-19. Загалом у країні померли 124 людини.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *