У Європі почалися безлади і протести через нові обмеження

У Європі закривають ресторани, відправляють школярів на дистанційне навчання та скасовують планові операції, бо одразу кілька держав повідомляють про більшу, ніж навесні, добову кількість нових інфікованих коронавірусом.

У Ліверпулі тусівники атакували поліційну машину у ніч перед тим, як паби обмежать свою роботу. Регіон чи не найбільше в Британії потерпає від коронавірусу – ліжка в реанімаціях заповнені на 90 відсотків. Тож відсьогодні і впродовж чотирьох наступних тижнів паби зачинятимуться о 17:00, разом із тренажерними залами та казино. Ті ж заклади, що працюватимуть увечері, мають разом з алкоголем подавати ситну їжу – британська влада вважає, що люди напідпитку втрачають пильність та не дотримуються соціальної дистанції.

Коктейлі та вино просто неба – таку акцію протесту влаштовують французькі ресторатори. У країні вже обмежили роботу закладів харчування, і влада готується оголосити про подальші карантинні заходи. Власники кафе і ресторанів нарікають, другого локдауну їхній бізнес просто не витримає. «Звісно, ми з повагою ставитимемося до санітарних заходів, ми не збираємося йти проти лікарів. Але влада має вжити дієвих і рішучих заходів відповідно до економічної трагедії, з якою ми стикаємося», – каже власник ресторану Стефан.

Наступні тижні будуть важкими та безрадісними – з таким попередженням до чехів звертається міністр охорони здоров’я країни. Чехія вже запровадила дистанційне навчання і на 2 тижні закрила бари, ресторани та нічні клуби.

Одразу кілька країн світу заявляють, що кількість нових інфікованих перевищила ту, що була навесні. У Німеччині – вперше з квітня щодня більше 5 тисяч заражених за добу. У Швейцарії – пікові дві тисячі і вісім сотень. А от у Польщі, де за вівторок заслабли більше шести з половиною тисяч, заговорили про перевантаження медичної системи.

У Росії кількість нових випадків також б’є рекорди – вперше з початку пандемії більше 14 тисяч. В Ірані заявляють про рекордну смертність, за добу коронавірус забрав 279 життів.

У Сполучених Штатах одна з фармакологічних компаній починає вперше випробовувати вакцину від коронавірусу на дітях. Участь в експерименті візьмуть підлітки старші 12 років – на це зголосилися вже десятки батьків.

А японські дослідники на одному з найпотужніших суперкомп’ютерів світу змоделювали, як коронавірус поширюватиметься в приміщенні взимку. Учені кажуть, вологість повітря відіграє рішучу роль – за низької, меншої за 30 відсотків – кількість аерозольних вірусних часточок у повітрі подвоюється. Зменшити ризик зараження, коли неможливо прочинити вікно, запевняють, здатні зволожувачі повітря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *