У Франції обшукали дім міністра охорони здоров'я країни: розслідують дії уряду щодо COVID-19

Французькі правоохоронці провели обшук в будинку міністра охорони здоров'я країни Олів'є Верана та низки інших чиновників в межах розслідування дій уряду щодо пандемії коронавірусу. 

Про це повідомляє Le Figaro. 

Щодо очільника МОЗ Франції ведеться розслідування скарг на вжиті урядом заходи з боротьби з пандемією. У центрі розслідування –  питання про причетність до можливих кримінальних правопорушень. 

Так, у липні у суд подали близько 90 скарг, зокрема, на брак масок та іншого обладнання, наражання на небезпеку життя людей. Зокрема, серед скарг – звинувачення урядовців в ненавмисному вбивстві. Дев'ять з цих скарг були відправлені в Генеральну прокуратуру.

Обшуки також провели в будинку колишнього прем'єр-міністра Едуарда Філіпа, ексміністра охорони здоров'я Аньєс Бузін, колишнього офіційного представника уряду Сібет Ндіайє і глави служби охорони здоров'я країни Жерома Саломона.

Нагадаємо, у Франції від суботи, 17 жовтня, відновлюється чинність режиму надзвичайного стану. Зазначимо, що надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я є правовою підставою для накладення обмежень, до яких може належати і комендантська година.

Такий режим діяв у Франції від кінця березня до середини липня. Тоді у країні діяли обмеження на прогулянки, дотримання яких перевірялось, зокрема, поліцією. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *