У Білорусі після Маршу пенсіонерів заарештували понад шість десятків людей, декого забрала "швидка"

У понеділок, 12 жовтня, у Білорусі після Маршу пенсіонерів правоохоронці заарештували щонайменше 67 людей, один із яких – неповнолітній.

Особи затриманих вдалося встановити правозахисникам “Вясни”. 

Більшість затримань відбулася у Мінську. Також відомо про поодинокі арешти мітингувальників у Могильові та Вітебську. У переліку затриманих є п'ять прізвищ із позначками “сильно побитий” та “відвезла швидка”. 

Зазначається, що “за участь у несанкціонованому заході” затримали також кількох журналістів.

Нагадаємо, що 12 жовтня, на акції протесту силовики застосовували світлошумові патрони і сльозогінний газ проти пенсіонерів. У міліції Мінська підтвердили факт застосування спецзасобів і пояснили, що зробили це “через агресію в бік правоохоронців”. 

Увечері на вулицях Мінська протестувальники у різних районах почали палити покришки, шикуватися в ланцюги солідарності і будувати барикади, перекриваючи дороги. Це все супроводжувалося жорсткими розгонами силовиків і використанням світлошумових гранат. 

Варто зазначити, що останні жорсткі розгони відбуваються на тлі нового рішення МВС Білорусі. Так, силовики заявили, що можуть застосовувати бойову зброю і спецзасоби проти учасників протестів. За їхніми словами, це відбуватиметься “в разі необхідності”. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *