Цього року країни ЄС можуть не пускати до себе туристів

У Євросоюзі розпочалася онлайн конференція профільних міністрів, які мають вирішити, як повертати до життя туристичну галузь і не виключають, що до кінця року туристів можуть не пускати до найбільш постраждалих країн від коронавірусу, йдеться в ТСН.12.00.

Головна мета цієї зустрічі — домовитися про спільні правила і координацію, бо протягом останніх вже двох місяців країни європейського союзу дуже багато рішень ухвалювали самостійно, на національному рівні, лише інформуючи партнерів про правила, і зараз Євросоюз в цьому плані нагадує строкатий килим.

Десь можна вже й подорожувати між містами, десь — заборонено досі навіть виходити на вулицю інакше, як у магазин, чи до лікаря.

Така сама ситуація і з туризмом — поки єдиного підходу немає. Міністр туризму Італії напередодні заявив, країна закрита для туристів до кінця року. Греція пропонує якнайшвидше відновлювати авіасполучення і підтримати туризм. Пропонує ідею навіть спеціальних «паспортів здоров’я», який буде доказом того, що людина не хворіє на COVID-19. В Афінах нагадують, що єдиний ринок ЄС – це не тільки для товарів та бізнесу, це в тому числі і вільне пересування людей.

Болгарія теж підтримує запровадження «паспортів здоров’я», але чекає єдиного рішення на рівні всього Європейського союзу, що ж робити курортам цього літа.

А от Німеччина, застерігає від поспішного відкриття кордонів і швидкого відновлення туризму. В Берліні кажуть, що це може обернутися неприємними наслідками.

Для багатьох країн Європи туризм – суттєва стаття доходів. Для тієї ж Греції минулого року прибуток від туризму склав 18 мільярдів євро. Тож в ЄС подумають, як всі ці різні підходи уніфікувати. Можливо домовитися про спільний підхід. Як і про підтримку туристичної галузі стимулюванням внутрішнього туризму.

Поки що, як напередодні заявив в інтерв’ю виданню La Reppublica італійський міністр туризму — у всіх однакові проблеми. Всі дуже хочуть подорожувати, але цього року міжнародного туризму, очевидно, не буде.

Поки ж країни західної Європи поступово продовжують знімати обмеження. Але досі немає рішення як організувати відпочинок людей на пляжах, чи в горах. Із цього приводу поки тривають консультації і між політиками, і з експертами.

Нагадаємо, що до трьох мільйонів зросла кількість інфікованих коронавірусом у світі. Третина з них вже вилікувалися. Померли від ускладнень 207 тисяч людей.

В Ухані, звідки й розпочалася епідемія, відрапортували, що виписали останніх пацієнтів, які перенесли COVID-19. У США  кількість інфікованих наближається до мільйона. Однак там тривають протести проти карантинних заходів. Чотири штати –уже послабили обмеження. І ще два зроблять це сьогодні.

Тим часом до роботи повернуся британський прем’єр Борис Джонсон. Очікується, що він оголосить про намір пом’якшити обмеження. Детальний план виходу з карантину, як і обіцяв, представив італійський уряд. Почнуть з четвертого травня… А у Іспанії дітям нарешті можна гуляти, вони сиділи вдома 44 дні.

Кореспондент “Радіо Свободи” для ТСН Григорій Жигалов. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *