Силовики Білорусі заявили, що відтепер вони можуть використовувати зброю проти протестувальників

Міністерство внутрішніх справ Білорусі опублікувало відеозвернення, в якому йдеться, що силовики можуть застосовувати бойову зброю і спецзасоби проти учасників протестів. За їхніми словами, це відбуватиметься “в разі необхідності”.

Про це повідомив перший заступник міністра внутрішніх справ Геннадій Казакевич.

“Ми зіткнулися не просто з агресією, а з групами бойовиків, радикалів, анархістів, футбольних фанатів. Очевидно що Білорусь намагаються увігнати у хаос 90-х… змусити пройти сумний шлях республік, які пережили кольорові революції.

Від імені МВС заявляю: ми не підемо з вулиць і забезпечимо порядок в країні. Співробітники органів внутрішніх справ та військовослужбовці внутрішніх військ в разі необхідності будуть застосовувати спецзасоби і бойову зброю”, – сказав він.

За його словами, попри те, що загалом в країні протестний рух затухає, мітинги у Мінську стали “організованими і вкрай радикальними”. Так він оцінив акції протесту у неділю, 11 жовтня. Зазначимо, тоді повідомлялося про масові затримання протестувальників та застосування сльозогінного газу та водометів силовиками. Протестувальники відповідали силовикам камінням та пляшками.

Казакевич, переповідаючи події недільного маршу, сказав: “вдень це були камені і пляшки, ножі і заточки, а вже до ночі – барикади і палаючі покришки”.

Протести в Білорусі

У Білорусі вже два місяці тривають акції протесту після виборів президента, які відбулися 9 серпня. Згідно з офіційно оголошеними результатами виборів, переможцем оголошений Олександр Лукашенко, який перебував на цій посаді 26 років. Опозиція не визнала оголошених владою підсумків виборів та вважає їх сфальсифікованими. Білоруські силовики жорстко поводилися з протестувальниками, затримуючи сотні демонстрантів.

Рада ЄС запровадила санкції проти 40 чиновників з Білорусі за фальсифікацію виборів і репресії проти учасників протестів. Серед них глава МВС Білорусі та його заступники, а також увесь склад ЦВК. Санкції щодо посадовців режиму Олександра Лукашенка також запровадили США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *