Спікер парламенту Естонії назвав "Безсмертний полк" загарбниками і закликав спростовувати брехню Росії

Спікер парламенту Естонії (Рійгікогу) Хенн Пиллуаас назвав акцію “Безсмертний полк” символом репресій і вбивств, а 9 Травня стало початком 50-річної окупації країни.

Про це повідомляє Delfi.

«Звісно, для тих, хто святкує 9 Травня відомо, що для естонців це означає 50 років утисків і окупації, а вилитий з бронзи солдат Червоної армії і так званий “Безсмертний полк” для нас уособлюють загарбників, руйнівників, є символом репресій і вбивств», – заявив Пиллуаас.

Разом з цим він назвав заборону георгіївських стрічок «боротьбою з вітряками, від якої буде мало користі». «Попри спроби Кремля підробити і змінити історію, правда завжди виходить назовні», – упевнений спікер.

Пиллуаас закликав «активно спростовувати брехню» Москви як на місцевому, естонському, так і на світовому рівні. «Як це, наприклад, зробив недавно Рійгікогу, коли Росія звинуватила Польщу у розв'язанні Другої світової війни», – додав він.

Нагадаємо, у січні сейм Латвії ухвалив спеціальну заяву, в якій звинуватив Москву в спотворенні історії Другої світової війни. Депутати стверджують, що російські чиновники заперечують окупацію республіки і применшують роль пакту Молотова-Ріббентропа. Сейм заявив, що закінчення Другої світової війни не принесло країнам Центральної та Східної Європи звільнення, оскільки, на відміну від західноєвропейських держав, вони були окуповані СРСР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *