РФ відреагувала на розслідування CNN про найманців, які катують і ґвалтують людей у ЦАР

Міністерство закордонних справ РФ закинуло американському телеканалу CNN нібито дезінформацію через публікацію розслідування про злочини російських найманців у Центральноафриканській Республіці.

Про це повідомляють “РІА Новини”.

“Черговий пропагандистський залп дала телекомпанія CNN, яка поширила 15 червня брехливу інформацію про нібито скоєні нашими фахівцями злочини проти мирного населення ЦАР. Знову в хід пішли сенсаційні “факти” про російських “найманців з ПВК “Вагнер”, – висловилися у зовнішньополітичному відомстві. 

Російське МЗС заявило, що певні кола у Вашингтоні розширюють “системний виклик Росії, формуючи все нові і нові регіональні фронти протистояння”.

У відомстві також звинуватили США у спробі “очорнити” російську допомогу африканським країнам, зокрема ЦАР, для нібито “обґрунтування власних спроб втручання у внутрішні справи цих держав”.

Раніше у CNN оприлюднили розслідування, в якому розповіли, що російські найманці беруть безпосередню участь у тортурах і вбивствах мирного населення в Центральноафриканській Республіці. 

Зокрема, Росія завозить до ЦАР так званих інструкторів, які насправді є бійцями приватного воєнізованого формування, найнятими компаніями, пов'язаними з російським олігархом Євгеном Пригожиним, який є наближеним до Путіна.

Згодом цю інформацію підтвердили журналісти The New York Times, у розпорядженні яких опинилися документи ООН. У виданні вказували, що організація Об'єднаних Націй звинувачує російських найманців у вбивстві мирних жителів, грабежах будинків і смертельних обстрілах вірян у мечетях під час військових операцій в Центральноафриканській Республіці.

Зауважимо, що в останні кілька років російські сили стали більш активно брати участь в африканських конфліктах, з'явившись в таких країнах, як Чад, Лівія, Мозамбік і Південний Судан.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *