Представник ЄС пояснив, чому країни мають синхронно виходити з карантину

Послаблення карантинних обмежень вимагає глобальної координації, хоча наразі складно передбачити, коли і як відбудеться повний вихід країн з ізоляції у зв'язку з пандемією нової коронавірусної хвороби COVID-19.

Із такою заявою виступив очільник дипломатії ЄС Жозеп Боррель в інтерв'ю французькому телеканалу France 24.

За його словами, напередодні літніх відпусток суттєвої координації потребує сфера туризму. На його думку, “несинхронність” дій під час запровадження чи пом'якшення обмежень в країнах буде малокорисними.

“Це мало що дасть з точки зору пересування людей і ще менше – у тому, що стосується системи виробництва, тому що товарні ланцюги дуже інтегровані, і щоб в одній країні відкрився завод, треба, щоб він отримав деталі з інших місць світу. Якщо решта світу залишиться закритою, відкриття цього заводу даремне”, – цитує слова Борреля “Інтерфакс-Україна”.

Політик також додав, що навіть система підрахунку заражених та померлих від коронавірусу відрізняється у різних державах, що не йде на користь. До прикладу він назвав країни Європи, які найбільше постраждали він пандемії, зокрема, Італія, Іспанія та Франція. Тоді як під час підрахунків померлих від COVID-19 на душу населення країни найвищі цифри у Бельгії. 

“Це, можливо, свідчить про те, що неоднаково підраховуються жертви пандемії в кожній країні. І однотипність підрахунків – це теж проблема”, – пояснив Жозеп Боррель.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *