Порожня а полоща у Ватикані та закриті храми: християни західного обряду святкують Великдень

Римо-католики та протестанти котрі живуть за григоріанським календарем, цієї неділі, 12 квітня відзначають свято Воскресіння Христового. Однак, коронавірус сильно змінив звичні обряди.

Як і у православних, у християн західного обряду Великодню передує Великий 40-денний піст. Святкування починається в Страсну суботу, коли в католицьких храмах проходить богослужіння. Перед початком Навечір'я Пасхи запалюється пасхал – свічка, вогонь якої роздають всім християнам.

У багатьох католицьких храмах мали б відбуватися святкові богослужіння, утім через карантин масові заходи скасовано. Вперше в історії на свято скасували масові заходи у Ватикані.

Папа римський Франциск проведе великодню службу в Соборі Святого Петра, вона розпочнеться о 9:00 за місцевим часом (10:00 за Києвом). Церемонія завершиться урочистим благословенням Urbi et orbi – папським посланням з нагоди свята. Однак замість очного послання він звернеться в режимі прямої трансляції з особистої бібліотеки.

Великдень у Франції теж пройде для прихожан у режимі онлайн. Собори залишаються закритими для широкого загалу. Служби у деяких з них все ж таки відбуваються у дуже вузькому колі священнослужителів і їх транслюються національним католицьким телеканалом та у соцмережах.

Нагадаємо, митрополит Епіфаній, предстоятель Православної Церкви України, звернувся до вірян із закликом перебувати вдома і на Вербну неділю, і на Великдень. Усе – через карантинні заходи задля недопущення поширення нового коронавірусу COVID-19. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *