Пандемія коронавірусу: у світі подовжено режим надзвичайної ситуації

Всесвітня організація охорони здоров’я у зв’язку з пандемією нової коронавірусної хвороби COVID-19 подовжила дію режиму надзвичайної ситуації у світі ще на три місяці.

Про це йдеться на сайті ВООЗ.

Відповідне рішення одноголосно ухвалили на засіданні Комітету з надзвичайних ситуацій, на якому були присутні 18 експертів і 13 консультантів.

“Після закінчення обговорення члени Комітету дійшли одностайного висновку про те, що цей спалах продовжує залишатися надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я, що має міжнародне значення”, – сказано у повідомленні.

Крім того, в організації закликали країни допомагати вразливим до коронавірусу державам. А також застерегли від передчасного скасування карантину. Водночас у ВООЗ порадили збільшувати тестування заражених та відстежувати їхні контакти.

Як зазначається, наступну нараду комітет з надзвичайної ситуації проведе за три місяці або раніше на розсуд Генерального директора.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров’я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з’явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м’ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *