ООН на боротьбу з коронавірусом виділить 6,7 мільярда доларів: допомогу отримають 9 країн

Організація Об'єднаних Націй в рамках боротьби з пандемією коронавірусу вирішила збільшити фінансування бідних і вразливих країни з 2 до 6,7 мільярда доларів, повідомляє Associated Press.

Про це у четвер, 7 травня, заявив заступник генсека ООН з гуманітарних питань та координатор допомоги у надзвичайних ситуаціях Марк Лоукок. За його словами, “в найбідніших країнах ми вже можемо спостерігати суттєве скорочення економіки, коли немає надходжень від експорту, грошових переказів і туризму”.

“Якщо ми зараз не вживатимемо заходів, ми повинні бути готові до значного зростання конфліктів, голоду та бідності”, – наголосив заступник генсека ООН з гуманітарних питань. Лоукок зазначив, що додаткову фінансову допомогу отримають дев’ять країн: Бенін, Джибуті, Ліберія, Мозамбік, Пакистан, Філіппіни, Сьєрра-Леоне, Того та Зімбабве.

Керівник гуманітарних питань додав, що пандемія COVID-19 – “це не схоже ні на що, з чим ми мали справу у своєму житті”.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *