Офіційні результати парламентських виборів у Грузії: політсила Саакашвілі поступилася партії влади

У неділю, 1 листопада, ЦВК Грузії опрацювала 100% протоколів виборів до парламенту, що відбулися 31 жовтня.

Першість здобула партія влади “Грузинська мрія – демократична Грузія”, у неї 48,15%.

На другому місці – опозиційний блок “Сила в єдності”, до якого входить партія експрезидента Міхеїла Саакашвілі “Єдиний національний рух”. Блок набрав 27,14% голосів.

 До грузинського парламенту також проходять партії “Бакрадзе, Угулава, Бокерія – Європейська Грузія”, “Альянс патріотів”, “Лело – Мамука Хазарадзе”, “Гірчі”, “Георгій Вашадзе – Стратегія Агмашенебелі”, “Алеко Елісашвілі – Громадяни”.

А ось партія “Єдина Грузія” колишньої спікерки парламенту Ніно Бурджанадзе (виступає за діалог із Росією) не набрала необхідний 1%, щоб потрапити до парламенту.

Водночас у половині мажоритарних округів – у 15 із 30 – відбудеться другий тур виборів.

Загальна явка виборців на голосуванні за партії та кандидатів до парламенту Грузії склала 56,11%.

Для формування нового уряду політичній силі потрібно понад 50% голосів. У правлячої “Грузинської мрії” їх поки що немає, проте не виключена коаліція з іншими політсилами. Не виключений і варіант, що об'єднаються опозиційні сили, які зможуть висунути свого кандидата на посаду прем'єр-міністра. Раніше Міхаїл Саакашвілі заявив, що погодився на пропозицію опозиції стати главою уряду Грузії в разі перемоги на виборах.

Водночас виконавчий секретар “Грузинської мрії” Іраклій Кобахідзе під час брифінгу заявив, що провладна партія отримає в майбутньому парламенті 76 мандатів. Відповідно це дасть їй змогу самостійно сформувати новий уряд.

Нагадаємо, вибори до грузинського парламенту відбулися 31 жовтня. Участь у них брали 48 політичних партій і два передвиборних блоки, до яких входять сім політичних партій.

120 депутатів будуть обрані за партійними списками, 30 – за мажоритарними округами.

На попередніх виборах у 2016 році 77 депутатів обиралися за партійними списками і 73 – за мажоритарними округами.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *