Нідерланди планують дозволити евтаназію для дітей від 1 до 12 років

Уряд Нідерландів затвердив план легалізації евтаназії для невиліковно хворих дітей від одного до 12 років, яка зможе уберегти малечу від “безнадійних та нестерпних страждань”.

Про це із посиланням на міністра охорони здоров'я Хуго де Йонга повідомляє ВВС.

Зараз в країні за обов’язковою згодою пацієнта та батьків дозволена евтаназія дітей, яким вже виповнилося 12 років, а також, за згодою батьків, немовлят до року. 

Водночас питання дозволу евтаназії дітям від 1 до 12 років виявилося досить суперечливим та спричинило дискусії в уряді, які тривали впродовж кількох місяців. Зокрема, різко проти висловлюються представники консервативних християнських партій.

Тим часом міністр МОЗ із посиланням на “експертне дослідження” наголошує на необхідності зміни правил щодо евтаназії.

За його словами, чинних законів не потрібно буде змінювати, але лікарі будуть звільнені від кримінального переслідування за допомогти піти з життя із допомогою медикаментів дітям цього вікового діапазону: може йтися про евтаназію від 5 до 10 дітей на рік.

Як і у випадку з дітьми віком від 12 років, згідно із запропонованою зміною правил, для проведення евтаназії потрібна буде згода батьків, а також щонайменше двох лікарів. Процедуру дозволятимуть лише тим пацієнтам, які мають смертельну хворобу та нестерпний біль.

Очікується, що зміни будуть запроваджені впродовж кількох найближчих місяців.

Раніше невиліковно хворий 57-річний француз Ален Кок вирішив транслювати останні дні свого життя у соцмережі Facebook, аби змусити владу переглянути ставлення до евтаназії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *