Не лише Україна: у Польщі масштабно палає найбільший національний парк країни

У Польщі пожежники уже кілька днів намагаються загасити масштабні пожежі в найбільшому національному парку країни – Бєбжанському національному парку.

Про це йдеться на офіційній сторінці парку у Facebook.

Пожежі розпочалися від минулої неділі. Вогонь намагаються загасити команди пожежників із різних регіонів Польщі, залучена авіація та навіть солдати територіальної оборони.

“Дякуємо за всі голоси у допомогу тваринам, постраждалим у пожежах. Наразі такої необхідності немає, адже поки що служби, які займаються пожежею, не помітили поранених тварин. Були лише випадки залишків обвуглених тварин. Помічено, що спалені місця приваблюють білих лелек, які шукають тут мертвих дрібних тварин”, – зазначається на сторінці парку.

За останніми даними влади, вогонь охопив площу близько 6 тисяч гектарів переважно болотистої місцевості. Пожежі тут трапляються зазвичай, однак цьогорічні вже називають найбільшими в історії через відсутність дощів. На думку Міністерства охорони довкілля, пожежі спричинили фермери, які спалювали траву біля парку.

Бєбжанський національний парк – це найбільший польський національний парк, що займає площу приблизно 59 тисяч га. Він оберігає цінні болотні ділянки та є притулком для багатьох рідкісних видів, особливо водно-болотних птахів та лосів.

Нагадаємо, 17 квітня у Житомирській області зафіксували масштабні пожежі. Горіли ліси та сіла. В результаті вже згоріли понад 80 будинків. Найбільшої шкоди завдано селам Нижня Рудня, Острови, Магдину та Личмани Овруцького району. 

Як відомо, однією з причин лісових пожеж є діяльність людей, які після прибирання на цвинтарі села Першотравневе підпалили сміття, внаслідок чого вогонь перекинувся на дерева, а згодом розповсюдився і на інші сусідні населені пункти.

Палає також і у Чорнобильській зоні. 4 квітня в Зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення поблизу с. Володимирівка Котовського лісництва виникла верхова лісова пожежа на площі 20 га. До гасіння залучили авіацію. 6 квітня поліція відкрила кримінальне провадження через пожежу в Чорнобильській зоні. Журналісти ТСН, які побували на місці згарища, кажуть, що вогнем знищено не лише ліси, а й 12 віддалених сіл, цвинтарі. Від пожежі загинули та постраждали сотні тварин. Збитки сягають десятків мільйонів гривень, проте точна площа вигорання ще невідома.

Пожежу в Чорнобильській зоні, яка тривала 10 днів поспіль, 14 квітня вдалося згасити, після того два дні спостерігалось лише тління пеньків та деревини. Рятувальникам дуже допоміг дощ. Але через сильний вітер 16 квітня у Чорнобильській зоні знову почалася пожежа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *