"Не хочемо повторювати допущені помилки": МЗС Німеччини проти повторного закриття кордонів через COVID-19

Міністерство закордонних справ Німеччини вважає досвід закриття кордонів через пандемію коронавірусу негативним і застерігає країну від повторного “допущення помилки”.

Про це 15 жовтня заявив очільник МЗС Німеччини Гайко Маас, повідомляє DW. 

“Гадаю, що цієї весни всі ми мали негативний досвід щодо вкрай швидкого закриття кордонів – як на німецько-польському, так і на німецько-французькому кордоні”, – сказав Маас.

Він також додав, що як відомо, кордони між Німеччиною, Польщею і Францєю перетинає багато людей з метою працювати. “А тому ми не хочемо повторювати допущені помилки”, – наголосив міністр, додавши, що особливо це важливо для людей, які живуть в прикордонному регіоні.

Водночас у МЗС наголосили, прикордонний контроль з Австрією зберігатиметься, а контроль здійснюватимуть контроль через мігрантів. Терміни прикордонного контролю з Австрією подовжують ще на шість місяців, починаючи від 12 листопада.

Маас наголосив, що важливо не допустити виникнення практичних проблем з перетином кордону та непотрібних дискусій між мешканцями прикордонних регіонів по обидва боки кордону.

Зазначимо, на початку пандемії COVID-19, весною у Німеччині запровадили суворий прикордонний контроль, фактично закривши кордони. Це спричинило хаос на багатьох ділянках кордону з сусідніми країнами: людям доводилося витрачати багато часу на кордоні, адже більшість прикордонних пунктів пропуску були закриті. Правила перетинів кордонів пом'якшили від середини червня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *