"Не був створений в лабораторії": у ВООЗ назвали ймовірне першоджерело коронавірусу

Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що новий тип коронавірусу COVID-19 має тваринне походження. Підтверджень того, коронавірус був штучно створений в лабораторії, наразі немає.

Про це заявила на брифінгу в Женеві 21 квітня офіційна представниця ВООЗ Фадела Шаїб, пише The Guardian.

За її словами, поки незрозуміло, як цей вірус подолав шлях до людини. Представниця ВООЗ додала, що наразі припускають, що в цьому випадку вірус скористався проміжним носієм.

“ВООЗ грунтується на наукових даних. Ми вважаємо, що походження цього вірусу – тварина, – заявила Шаїб і додала, – можу сказати, що всі наявні зараз свідчення говорять про те, що він не став результатом маніпуляції і не був створений в лабораторії або де-небудь ще”.

Вона наголосила, що ВООЗ вітає зусилля всіх країн, які намагаються з'ясувати походження нового коронавірусу.

“Найбільш ймовірно, що його екологічний резервуар перебував у кажанів. Але, яким чином вірус потрапив від кажанів до людини, потрібно ще з'ясовувати”, – зазначила Фадела Шаїб.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram! 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *