На пляж у масці, а в кіно лише взимку – Італія виходить з карантину

Італія, яка тривалий час була першою у світі за смертністю від коронавірусу, нині заявляє, що хвороба вщухає і повільно виходить з карантину, йдеться в ТСН.19.30.

В Ломбардії, яка була серед лідерів по кількості хворих і померлих, показники смертності впевнено знижуються. «Фото, зроблене у церкві при цвинтарі, яка протягом тривалого часу була повністю заповнена гробами числених мешканців Ломбардії, нарешті порожня! Це, сподіваюся, дає нам привід казати, що найгірше позаду», – каже мер міста Бергамо Джорджио Горі.

Аби не трапилося повторного вибуху епідемії з карантину Італія виходитиме поступово. Зараз влада зважує ризики й останнє рішення щодо строків – досі не ухвалене. Називають дві дати – 27 квітня або ж 4 травня – день коли до роботи можуть повернутися компанії з секторів моди, будівництва та авто. Салони краси, якщо їх і відкриють на початку травня, то з новими правилами безпеки – один клієнт, один перукар. Ресторани, бари, кафе запрацюють останніми. Так само і кінотеатри, кажуть, що в кіно італійцям дозволять ходити лише взимку. Школи зачинені аж до вересня.

Звісно усі в Італії думають про море. Про туристів з інших країн влітку тут навіть не мріють. Поки лише розмірковують як для самих італійців виглядатимуть пляжі часів коронавірусу, якщо їх все ж таки відкриють. Один з проектів – прозорі панелі, такі собі окремі кабінки із парасолями. Але ж цю ідею критикують. “Панелі з оргскла не можна ставити на пляжі, абсолютно. Під сонцем, яке навіть у перші дні червня вже пече, це буде як в духовці. Без повітря! Це неможливо» , – кажуть експерти.

Багато хто вже готується до відпустки на своєму балконі. Бо вважають, що загорати у масці, плавати по черзі – це абсурд. «Безумовно, намалюємо на масці нашу усмішку, тому що ми б хотили зустрічати усіх з усмішкою, але навряд чи може трапитися, щоб хтось прийшов на пляж, думаючи отримати загар із маскою на обличчі», – жартує голова рятувальної компанії в Ріміні Мауро Ванні.

Метро збираються відкрити, але із обмеженою кількістю пасажирів. В Мілані думають про закупівлю електро велосипедів, як альтернативу громадському транспорту. Маски, дистанція один від одного в один метр – ці правила ніхто не скасовує й вони залишаться стилем життя протягом як найменше півроку.

Кореспондент Христина Суворіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *