"Ми всі колись помремо": у РПЦ, попри небезпеку коронавірусу, закликали вірян ходити до храмів

У Росії єпископ Мефодій вважає, що новий тип коронавірусної інфекції COVID-19 не є приводом, щоб відмовитися від походу до церкви. Свою позицію він аргументував словами, “ми все одно помремо, днем раніше – днем ​​пізніше”.

Про це він сказав під час відеозвернення до вірян, яке опублікувала пресслужба Каменської єпархії РПЦ.

За словами російського церковника, якщо віряни самостійно не прийдуть до храму, то у результаті “нас все ж до нього принесуть, але в такому разі до царства небесного можна не потрапити”.

“У підсумку все одно нас до храму принесуть. Але краще прийти до храму своїми ногами. Так ми натоптуємо дорогу до царства небесного. А якщо принесуть просто так, то я не впевнений, що ми до нього потрапимо, бо слідів від наших ніг не виявлять”, – сказав єпископ Мефодій.

У своєму зверненні він також сказав, що у храмі можна заразитися тільки “вічним життям”. Проте, все ж визнав, що вірянам неодмінно слід дотримуватися заходів безпеки, але тільки ті, “які Бога не ображають”.

“Боятися смерті треба не в храмі. Тут, у храмі, саме перемога над смертю, і ми до цієї перемоги над смертю тут, в храмі, долучаємося. Коли наступала біда, війна, мор і так далі, розсудливі люди приходили до храму. Звичайно, потрібно розсудливість”, – додав російський єпископ.

До слова, наразі у РФ нзафіксовано 18 328 випадків нового коронавірусу. За останню добу заразилося 2 558 росіян.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *