"Можливе військове протистояння з США": у Китаї говорять про найвищу за десятки років ворожість до країни через коронавірус

У Китаї підготували доповідь про світові настрої через пандемію коронавірусу, які свідчать, що ставлення до їхньої країни наразі “найбільш вороже” за десятки років з часів розстрілів сотень протестувальників на площі Тяньаньмень 1989 року.

Відповідну доповідь підготував Китайський інститут сучасних міжнародних відносин, яку було передано Міністерству державної безпеки Китаю. Про це пише Al-Jazeera із посиланням на джерела Reuters. Відомо, що цю доповідь було представлено вищому політичному керівництву Китаю на чолі із лідером Сі Цзіньпінем.

Експерти зробили висновок, що антикитайські настрої у світі через коронавірус найвищі з часів розстрілів на площі Тяньаньмень 1989 року, коли загинули сотні мирних протестувальників. Тоді світ, а особливо США, наклали серйозні санкції проти Китаю.

У доповіді також зазначається, що такі настрої очолюють США і, за найгіршим сценарієм, варто навіть готуватися до відкритого військового протистояння між країнами. Відносини із США на тлі пандемії лише погіршуються та посилюються конфліктами навколо Гонконгу, Тайваню та спірних територій у Південно-Китайському морі.

Також неабияке занепокоєння викликає і доля китайських інвестиційних проєктів, на що також можуть вплинути суспільні настрої. Зокрема, йдеться про реалізацію проєкт “Один пояс, один шлях”. На думку експертів, Вашингтон може посилити економічну та військову підтримку союзників в Азії, щоб дестабілізувати регіон та протистояти Китаю.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *