Лукашенко заявив, що військові навчання в Білорусі напоумили Захід

Білорусь провела на заході республіки військові навчання, що “напоумило” зовнішні сили, які зрозуміли, що у Мінська є “хороший кулак”.

Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з генеральним секретарем ОДКБ Станіславом Засем, інформує БелТА 15 жовтня.

“Ми подивилися західний наш регіон, придивилися, пристрілялися, по-військовому кажучи. Напевно, це все-таки напоумило там, за межами країни, що ми маємо хороший кулак і можемо дуже серйозно відповісти”, – зазначив Лукашенко.

За його словами, кілька років тому республіка прийняла нову військову доктрину, в якій враховані такі явища, як гібридна війна і “кольорова революція”.

“Приблизно так могло бути в Білорусі, тому ми були змушені реагувати, в тому числі демонструвати силу”, – пояснив Лукашенко.

Також президент в черговий раз повідомив, що основною причиною подій останніх місяців в Білорусі виступають зовнішні сили.

“Не було б зовнішнього тиску і впливу, ніколи б цього в Білорусі не було”, – припустив він.

Події серпня показали, що для країни значуща Організація Договору про колективну безпеку, додав Лукашенко.

“Події у нас в серпні і реакція, перш за все, Росії на ці події свідчать про те, що ця організація дуже важлива і нам її треба розвивати”, – резюмував він.

Тим часом, лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила ультиматум Олександру Лукашенку. На те, аби виконати вимоги опозиції, він має 13 днів. Якщо цього не зробить – білоруси обіцяють загальнонаціональний страйк на підприємствах, блокування доріг та бойкот урядових магазинів.

А в Європейському Союзі не виключають можливість розширення санкцій проти чиновників і представників влади Білорусі в разі застосування бойової зброї проти учасників протестів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *