Лукашенко відкрив школи в Білорусі під час пандемії – тепер вони стали осередками коронавірусу

У Білорусі одразу у декількох коледжах та у двох школах Мінська виявили спалахи коронавірусу.

Про це повідомляє білоруський телеграм-канал “Баста” (Інша Білорусь) з посиланням на учнів та батьків.

Зазначається, що коронавірус виявлений в середніх школах № 155 на проспекті Газети “Правда” і № 132 на вулиці Жудро в Мінську. “У 155 школі Мінська Covid-19 у вчителя. Сьогодні була обробка приміщень працівниками санстанції. Вчитель наразі перебуває у міській клінічній інфекційній лікарні на Кропоткіна”, – повідомив телеграм-каналу батько однієї з учениць школи.

“Школа № 132 в Мінську. Викладач з підтвердженим Сovid-19, кілька співробітників на самоізоляції. У них взяли мазки”, – повідомляє інший читач каналу. Інформацію про те, що в середніх школах №155 і №132 виявлені вогнища коронавируса журналістам також підтвердили учні цих навчальних закладів.

Окрім цього, коронавірус виявлений у Солігорському державному коледжі у студентки зі Слуцька, яка проживає в гуртожитку навчального закладу. Зазначається, що наразі студентку відправили до лікарні у Солігорську, а заняття у коледжі тривають і за інформацією телеграм-каналу, жодних карантинних заходів там не проводять. Також канал повідомляє про те, що співробітник центральної районної лікарні Солігорська підтвердив інформацію про те, що у них наразі перебуває 30 заражених пацієнтів.

Коронавірус також виявили і у викладача інформатики Мінського коледжу декоративно-прикладного мистецтва імені Кедишко. Про це телеграм-каналу повідомило джерело в навчальному закладі. Працівники Лідського державного музичного коледжу також повідомили, що у них у одного з викладачів також діагностовано Сovid-19. “Підтверджено діагноз “коронавірус” у одного з викладачів Лідського державного музичного коледжу. Вона заразилася від батька, коли була у нього в гостях у Дятлівському районі. Той помер, а вчителька ходила на роботу кілька днів, поки і в неї не піднялася температура. Наразі вона в лікарні, весь коледж знає, але боїться заперечити директору”, – пише працівник коледжу.

Нагадаємо, у Білорусі, попри коронавірус, 21 квітня діти пішли до школи після подовжених канікул. Олександр Лукашенко виступив проти носіння в школі захисних масок. За інформацією Міносвіти країни, 30−40% учнів прийшли на заняття в школу. У сільській місцевості, де епідеміологічна обстановка спокійна, цей відсоток ще більше, повідомила прессекретарка міністерства Людмила Висоцька. До цього канікули, які почалися 30 березня, вже два рази подовжували через побоювання поширення коронавірусу. У п’ятницю, 17 квітня Міносвіти вирішило відновити навчальний процес 20 квітня.

Таке рішення підтримує президент країни Олександр Лукашенко. Він до того ж назвав “дурістю” пропозицію носити маски учням. “Дурість несусвітня. Не можна дітям ці маски надягати, особливо в школі. Такої вимоги не було. І якщо десь це є, ті, хто це запровадив, дадуть відповідь Ви краще вікно відкрийте, провітріть, щоб було свіжо. Якщо там хтось “вправляється”, швидше за все, це самодіяльність. А за те, що міністерство та губернатори не проконтролювали це питання, вони дадуть відповідь”, – зазначив Лукашенко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *