"Кворум не був забезпечений": президент Киргизстану визнав незаконним призначення прем'єра

Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков визнав незаконним рішення парламенту про призначення нового складу кабміну на чолі з Садиром Жапаровим. Новий склад уряду Киргизстану був затверджений 10 жовтня.

Про це повідомляє пресслужба президента Киргизтану.

“Кворум не був забезпечений, рішення, прийняті без кворуму, вважаються незаконними і не мають юридичну силу. У зв'язку з цим апарат президента Киргизької Республіки повернув надані документи в парламент”, – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується, що наявність кворуму означає присутність 61 депутата парламенту. Однак під час голосування в кабміні був присутній 51 депутат. При цьому додатково було десять довіреностей від інших депутатів.

“Наявність довіреностей дає право на голосування, але не на формування кворуму”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, депутати парламенту Киргизстану на засіданні в суботу, 10 жовтня, затвердили на посаді прем'єр-міністра засновника партії “Мекенчіл” Садира Жапарова. Склад і структуру уряду, згідно з пропозицією Жапарова, парламент залишив без змін. Виступаючи в парламенті, Жапаров заявив про необхідність дотримання закону і проведення нових парламентських виборів. Також він зазначив, що конституційну реформу необхідно провести за участю всіх політичних сил країни. Він також заявив, що президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков підпише заяву про відставку протягом двох-трьох днів. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *