Коронавірус у світі: сіднейські пляжі заповнили відпочивальники, а США хоча виставити рахунок Китаю

Більше трьох мільйонів випадків коронавірусу у світі і кожнен третій у Сполучених Штатах – країна залишається світовим осередком пандемії, йдеться в ТСН.12.00.

Натомість у Європі ситуація поліпшується. В Італії та Іспанії, які найбільше постраждали від COVID-19, за останні дні зафіксували рекордну кількість пацієнтів, які одужали. Загалом у світі вилікувались уже понад 923 тисячі людей. І більшість країн поступово послаблюють карантин.

Готель у середмісті Відня один з перших відчинив двері для відвідувачів. Щоправда приймає не туристів, а місцевих жителів, які потребують спокійного місця для роботи поки їхні офіси на карантині. «У мене вдома 2 дітей, хлопці-підлітки 13 і 16 років, працювати, коли всі вдома просто нереально. Тому, цей готельний номер для мене справжній порятунок», – каже Міхаель.

Уже 1 травня в Австрії відкриються торговельні центри та салони краси, а з середини наступного місяці запрацюють готелі та ресторани. План виходу з жорсткого карантину сьогодні має озвучити французький президент. А от в Італії та Іспанії, де жертв коронавірусу найбільше серед європейських країн, деякі обмеження вже знято. В Іспанії нарешті можна гуляти з дітьми. В Італії з наступного тижня відновиться будівництво та запустять промисловість.

А сотні людей за лічені хвилини заполонили один з найбільших сіднейських пляжів. Заборона виходити на узбережжя тривала майже місяць. Зараз обмеження скасували і окрім пляжного відпочинку австралійцям дозволили ходити у гості, але поки що без дітей.

Понад мільйон випадків коронавірусу, а це третина від загальносвітової кількості, виявили у Сполучених Штатах. Кількість смертей  від ускладнень теж найбільша у світі – понад 56 тисяч. Водночас низка штатів почали виходити з карантину. А Дональд Трамп заявив, Китай має отримати рахунок за пандемію.

 «Зараз триває дуже серйозне розслідування. Ми вкрай незадоволені діями Китаю і загалом цієї ситуацією. Очевидно, це треба було зупинити до того, як хвороба почала поширюватись світом, і я переконаний, що так і мало бути, а що буде – я вам скажу, коли закінчиться розслідування», – заявив Трамп.

Через пандемію і карантинні обмеження до 200 мільйонів людей у світі цього року можуть залишитись без роботи. Це порахували в ООН. Водночас у Всесвітній організації охорони здоров'я застерігають світ від швидкого виходу з карантину. А ще попереджають про можливість нових спалахів в Африці та Південній Америці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *