Коронавірус серед домашніх улюбленців: в США виявили перші випадки заражень у котів

Двоє домашніх котів у штаті Нью-Йорк заразилися новим коронавірусом COVID-19. Обоє мають легкі респіраторні симптоми, і передбачається їхнє повне одужання. Заражені домашні коти у Нью-Йорку стали першими тваринами в США, у яких медики підтвердили коронавірус.

Про це пише видання Deutsche Welle.

Як зазначається, обидві тварини мешкають у різних частинах штату Нью-Йорк. Фахівці припускають, що коти могли заразитися від своїх власників або від когось по сусідству.

Відомо, що перший кіт проявив ознаки коронавірусу приблизно за тиждень після того, як його власник перехворів респіраторним захворюванням. Але коронавірус у нього не був підтверджений. А от перед тим, як занедужав другий кіт, його власник був інфікований COVID-19. УАмериканець має ще одного кота, але він ек має жодних симптомів хвороби,

 Водночас чиновники закликають громадян не панікувати та не боятися домашніх тварин, оскільки не встановлено, що вони можуть заражати людей. Але для безпеки власників чотирилапих улюбленців у США закликали запобігати контактам їхніх тварин за межами будинків. А людей, заражених коронавірусом, закликають не пестити своїх домашніх тварин та не підносити їх до обличчя, а також використовувати під час контактів з ними захисні маски.

Попри це проводити тест на коронавірус серед тварин  не рекомендується. Допускається його проведення за умови наявності в них симптомів COVID-19 або контакту з інфікованою на коронавірус людиною.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *