Іспанія послабила карантин: люди масово вийшли на вулиці займатися спортом після 49 днів карантину

Європа стрімко відмовляється від карантинних обмежень через коронавірус: в Австрії відновили роботу торгові центри, а мешканцям іспанії дозволили займатися спортом надворі, йдетьяс у сюжеті ТСН.19:30.

Іспанський карантин був найжорсткішим у Європі. У Барселоні після 49 днів удома усі хочуть розім'ятись, а тому набережна заповнена. Подальші обмеження на торгівлю, пересування, сферу послуг і побуту зніматимуть поступово і не раніше ніж від середини травня.

Один перукар – один відвідувач, обидва в масках, робота лише за попереднім записом і обов'язкова дезинфекція – на таких умовах відкрились австрійські перукарні. Запрацювали і торгові центри, хоча й з обмеженнями на кількість відвідувачів. Країни ЄС налаштовані повернутись до більш-менш нормального життя до початку літа. 

Натомість у Росії епідемія набирає обертів. За останню добу черговий антирекорд – понад 10 тисяч нових випадків коронавірусу, попри суворий карантин. У Москві його планують зробити ще жорсткішим, максимально обмеживши пересування людей. 

Зростає кількість інфікованих і у Білорусі – понад 16 тисяч випадків на 9-мільйонне населення. Там карантину немає, ВООЗ вимагає його запровадити. Утім, президент Олександр Лукашенкло каже, що все під контролем. Тиждень тому він вивів понад два мільйони людей на суботник, а 9 травня планує провести святковий парад.

У США жителі Каліфорнії вимагають знову відкрити пляжі. Вхід туди заборонили напередодні через надмірну кількість людей, що одночасно збираються на узбережжі. Деякі штати оголосили про початок виходу з карантину. Найбільше обмежень зняли у Джорджії. Там на знак завершення ізоляції запустили нову лінію пива, яке назвали на честь доктора Фаучі – головного епідеміолога США. 

Тим часом ВООЗ попередньо ще на три місяці подовжила у світі режим надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я. Експерти організації і далі хочуть долучитись до розслідування обставин виникнення коронавірусу. Втім китайська влада у допуску іноземним фахівцям відмовляє. 

Кореспондентка ТСН Катерина Трифоненко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *