Іран пообіцяв діяти у випадку повторного потрапляння снарядів з Нагірного Карабаху на територію країни

Тегеран обіцяє відреагувати, якщо внаслідок бойових дій у Нагірному Карабасі снаряди знову потраплять на іранську територію.

Про це йдеться у заяві представника Міністерства закордонних справ Ірану Саїда Хатібзаде, оприлюдненій на сайті відомства.

За його словами, напередодні прикордонні райони Ірану вразило кількома бойовими ракетами. “Якщо такі обстріли повторяться, Ісламська Республіка Іран не залишиться байдужою”, – наголосив він, назвавши такі дії “неприйнятними”. 

Водночас він спростував інформацію про відповідь іранських прикордонників, зазначивши, що “безпека та спокій іранських громадян у прикордонних районах є червоною лінією для Збройних сил”.

За попередніми даними, від 27 вересня внаслідок бойових дій у Нагірному Карабасі в прикордонні райони Ірану потрапило понад пів сотні снарядів. Низка із них влучила у будівлі, внаслідок чого постраждала одна людина.

Раніше Азербайджан вперше визнав, що завдав удару по території Вірменії. Там знищили ракетні установки, які нібито мали обстрілювати азербайджанську територію.

Тим часом Міністерства оборони обох країн погрожують новими атаками. Водночас підтвердження удару по Вірменії може стати приводом для Росії втрутитися у конфлікт, оскільки обидві країни входять у спільний воєнний союз. Утім, поки Єреван офіційно за допомогою не звертався.

Зазначимо, запеклі бої між арміями Азербайджану та Вірменії почалися у вересні. Азербайджанські війська йшли у наступ в Нагірному Карабасі з метою припинення вірменської окупації, як стверджують в Баку. Водночас в Єревані говорять, що метою Азербайджану є знищення вірменської нації. Єреван і Баку звинуватили один одного в ескалації конфлікту.

У 1991 році Нагірний Карабах, більшу частину населення якого складали вірмени, “проголосив незалежність” від Азербайджану. Баку спробував повернути регіон силою, після чого спалахнула війна. У 1994 році Азербайджан, Вірменія і так звані самопроголошені “НКР” підписали протокол про перемир'я, проте бойові дії періодично поновлюються. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *