Індія послаблює суворі карантинні обмеження через коронавірус, які тривали півтора місяця

Індія, у якій від 25 березня триває загальнодержавне закриття через коронавірус, у неділю, 3 травня, суттєво послаблює обмеження, пише CNN.

Слід зауважити, що в країні проживає понад 1,3 млрд осіб, понад місяць були закриті державні кордони. Дозволеним був лише транзит товарів першої необхідності: продуктів, господарських товарів та медичних препараті. В Індії також не курсував громадський транспорт. Це призвело до невдоволення та мітингів робітників-мігрантів, які опинилися без роботи і доходів, але не могли повернутися додому. 

Зокрема, країна має відкрити кордони.Мігранти, студенти, туристи чи паломники, які не матимуть симптомів COVID-19, зможуть залишити країну. Усіх мандрівників перед посадкою та після прибуття будуть перевіряти медики.

Влада деяких штатів продовжила блокування. Приміром, штат на північному заході Індії Пенджаб продовжив карантин ще на два тижні. До слова, ще на початку квітня штати ​​​​​​ Махараштра, Уттар-Прадеш та Керала послабили обмеження на сільськогосподарську та сільськогосподарську діяльність, а також відкрили деякі виробничі операції в районах з низьким рівнем ризику або незаражених населених пунктах. 

Слід зауважити, що в Індії зафіксовано понад 33 тисячі підтверджених випадків коронавірусу. У країні зафіксовано 1074 випадки смерті.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю – COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає – пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

В Україні 3 березня заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що в Чернівцях зафіксували перший випадок інфікування COVID-19. Зараження виявили у чоловіка, який повернувся з Італії. Ввечері 12 березня в Україні офіційно підтвердили ще два випадки зараження коронавірусом. Інфікування зафіксували в Чернівецькій та Житомирській областях. Жінка з Житомирщини померла від інфекції, ставши першою жертвою COVID-19 в Україні. У Чернівецькій області 16 березня лабораторно підтвердилися ще два випадки зараження новим коронавірусом і ця цифра продовжила зростання. Водночас перший хворий із Чернівців успішно вилікувався та був виписаний з лікарні. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

уникати контактів з тваринами;
не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
регулярно та ретельно мити руки.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *