Євросоюз обіцяє другий раунд санкцій проти режиму Лукашенка

В Європейському Союзі не виключають можливість розширення санкцій проти чиновників і представників влади Білорусі в разі застосування бойової зброї проти учасників протестів.

Про це у Брюсселі заявив речник із закордонних справ і політики безпеки у Європейській службі зовнішніх зв'язків Петер Стано під час онлайн-брифінгу для журналістів, інформує 13 жовтня УНІАН.

“Погляди відносно поведінки режиму Лукашенка наразі вже дуже погані у зв'язку з тим, що він робить проти власного населення. Тому, якщо ця заява буде втілена (про дозвіл застосовувати бойову зброю проти протестувальників – Ред.), то це лише посилить дуже погане сприйняття, яке вже має міжнародна спільнота. Влада і президент втратили легітимність. Їхній імідж насправді дуже заплямований, і перш за все, в очах їхніх власних громадян”, – сказав Стано.

Речник зазначив, що вчора Рада ЄС на рівні міністрів закордонних справ країн-членів дуже чітко заявила, що буде другий раунд санкцій.

“Вони є гнучкими інструментами, і тому переглядаються на постійній основі. І якщо буде потреба і ця погана поведінка триватиме, (санкційний – Ред.) список буде розширений і нові люди або установи потраплять до нього. Тож, чітко зрозуміло, що ЄС налаштований реагувати на такі події”, – наголосив Стано.

Він додав, що в той же час ЄС продовжує закликати до всебічного національного діалогу у Білорусі і припинення неприйнятних репресій проти мирних протестувальників.

Нагадаємо, що від 2 жовтня Європейський Союз запровадив санкції щодо близько чотирьох десятків офіційних осіб Білорусі, яких вважає відповідальними “за фальсифікацію виборів і порушення прав людини”. За словами глави Євроради Шарля Мішеля, президент Білорусі Олександр Лукашенко поки що не входить до переліку, але вже найближчими днями може опинитися в санкційному списку Євросоюзу. Такого висновку дійшли міністри закордонних справ країн ЄС, що зібралися 12 жовтня на зустрічі в Люксембурзі. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *