ЄС ввів санкції проти Росії через отруєння Навального: хто потрапив до списку

Євросоюз запровадив санкції через отруєння російського опозиціонера Олексія Навального. 

Про це 15 жовтня йдеться у сюжеті ТСН.16:45.

До списку, оприлюдненого в офіційному журналі ЄС, увійшли шестеро осіб і один науково-дослідний інститут в якому, імовірно, і розробили отруту “Новачок”, сліди якої виявили в крові політика.
 
“Уже відомо, що на тлі нових антиросійських санкцій Москва відмовилась від переговорів із Нідерландами та Австралією щодо збитого над Донбасом боїнга “Малайзійських авіаліній”, – повідомив кореспондент “Радіо свобода” Григорій Жигалов.  

Під санкції потрапив директор ФСБ Олександр Бортніков і перший заступник голови Адміністрації президента Росії Сергій Кирієнко.

Крім цього – глава управління внутрішньої політики адміністрації президента Росії Андрій Ярин, два заступника міністра оборони, і представник президента в Сибірському федеральному окрузі Сергій Меняйло.

Санкції передбачають, що їм буде заборонений в'їзд до країн Євросоюзу, а їхні активи – наприклад, банківські рахунки – в країнах ЄС будуть заморожені.

Зазначається, що для Бортнікова це вже другий список санкцій. Раніше він потрапив під обмеження за порушення територіальної цілісності України.

Організація, яка також потрапила під санкції – це Державний науково-дослідний інститут органічної хімії і технології.

Як повідомляв ТСН.ua ,такі ж санкції запровадила і Велика Британія.

У документі про санкції вказано, що обмеження ввели також проти російського бізнесмена Євгена Пригожина. Як зазначено в документі – за його тісний зв'язок з приватною військовою компанією “Вагнер”, яка діє в Лівії і “загрожує миру, стабільності і безпеці в країні”. 

В ЄС Пригожина також вважають причетним до постачання озброєння до Лівії. А саму компанію “Вагнер” – до численних порушень збройового ембарго, встановленим резолюцією Ради Безпеки ООН.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *