ЄС узгодив персональні санкції проти Лукашенка та заявив про готовність ввести їх

Очільники МЗС країн-членів Європейського Союзу у понеділок, 12 жовтня, погодили персональні санкції  проти Олександра Лукашенка і заявили про готовність ввести їх, якщо “ситуація не покращиться”. 

Про це йдеться у документі, оприлюдненому за результатами засідання Ради ЄС.

У Євросоюзі пригадали про санкції накладені на 40 офіційних осіб в Білорусі та додали, що готові “вжити подальших обмежувальних заходів щодо суб’єктів та високопосадовців, в тому числі проти Александра Лукашенка, якщо ситуація не покращиться”.

Крім цього, У ЄС вирішили скоротити співпрацю з білоруською владою на центральному рівні, адже це “посилюватиме підтримку білоруського народу та громадянського суспільства та відповідно корегуватиме свою двосторонню фінансову допомогу”.
Нагадаємо, що пропозиція ввести санкції проти Олександра Лукашенка належить міністру закордонних справ Німеччини Гайко Маасу. 16 вересня він заявив, що санкції можуть поширити на Лукашенка, якщо той “продовжуватиме шлях насильства та утисків”. 

2 жовтня Європейський Союз офіційно ввів санкції проти чотирьох десятків чиновників Білорусі, яких вважає відповідальними “за фальсифікацію виборів і порушення прав людини”. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *