"Ядерний договір" між Росією та США повинен бути продовжений без всіляких умов – Путін

Російський президент Володимир Путін обговорив з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим договір про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь (СНО-3).

Про це йшла мова на засіданні Ради безпеки Росії, повідомляє 16 жовтня пресслужба Кремля. 

Термін дії угоди, схваленої Росією і США, закінчується 4 лютого наступного року.

Путін сказав, що якщо договір припинить діяти і не буде замінений іншим, “це було б вкрай сумно”.

“У зв'язку з цим у мене є пропозиція, а саме – продовжити діючий договір без всяких умов хоча б на рік”, – зазначив глава Кремля.

Він нагадав, що всі попередні роки договір СНО-3 працював, виконував свою фундаментальну роль обмежувача, стримування гонки озброєнь, контролю над озброєннями.

“Зрозуміло, що у нас з'явилися нові системи озброєння, яких у американської сторони немає, у всякому разі, поки. Але ми ж не відмовляємося обговорювати і цю сторону питання”, – сказав Путін. 

Президент звернувся до Лаврова з проханням сформулювати російську позицію американським партнерам і спробувати отримати від них “хоч якусь чітку відповідь”.

У свою чергу, глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що американські пропозиції за договором “були піднесені в якості численних умов, сформульованих в тому числі і за межами компетенції російської влади”. 

“По суті справи, робота над безпосередньо продовженням договору без умов, які не містяться в ньому самому, практично ще не починалася”, – сказав Лавров.

Як відомо, президент США Дональд Трамп намагається укласти з російським лідером Володимиром Путіним угоду з ядерного озброєння, причому він сподівається це зробити в останні дні перед виборами.

РФ і США уклали договір про взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь. Його дія завершиться 5 лютого 2021 року. Сторони ще можуть домовитися про його продовження на п'ять років.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *