Громадяни Польщі вперше голосуватимуть за нового президента поштою

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про проведення виборів глави держави дистанційно, зокрема, за допомогою пошти. Виборці зможуть взяти участь в голосуванні, поклавши конверт із бюлетенем до спеціальної поштової скриньки.

Про це 8 травня речник глави Польщі Блажей Спихальський, передає RMF24.

Закон про голосування поштою 6 квітня ухвалив польский Сейм, проте 5 травня його відхилив Сенат. Після цього законопроєкт повернувся до нижньої палати. У четвер, 7 травня, законопроєкт підтримали більшість парламентаріїв. За нього, зокрема, віддали свій голос 236 депутатів.

Перший тур виборів президента мав відбутися 10 травня, але правляча коаліція домовилася про перенесення голосування, зокрема через пандемію коронавірусу. У тексті документу також йдеться про те, що рішення прийнято у зв’язку з тим, що опозиція відкинула усі пропозиції правлячої більшості щодо проведення виборів у конституційні терміни. 

Нова дата виборів досі не визначена, попри те, що повноваження чинного президента країни закінчуються влітку 2020 року. Очікується, що голосування відбудеться в червні або липні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *