Горять банки та магазини: коронавірус і дефолт призвели до хвилі протестів у Лівані

Пандемія нового коронавірусу COVID-2019 завдала серйозного удару Лівану, де перед населення постала проблема дефолту, безробіття і росту цін на основні продукти до 60%. Тисячі людей від початку тижня вийшли на вулиці, вимагаючи від влади захистити їхні соціальні права і виплатити компенсації за збитки, які вони понесли, через ухвалені надзвичайні заходи для боротьби з коронавірусом. Після смерті в Тріполі одного з учасників протесту, 28 і 29 квітня, ситуація суттєво загострилася.

Про це пише видання Aljazeera.

Протести у Лівані переросли у найгарячішу фазу після того, як 28 квітня один з протестувальників помер від кульового поранення,  отриманого під час нічних сутичок між військами і сотнями демонстрантів у Тріполі. Водночас, як пише CNN, ліванська армія заявила, що шкодує про інцидент і вже почала розслідування обставин смерті.

Разом із тим, військові назвали демонстрантів “порушниками” і наголосили, що “не потерплять нікого, хто буде порушувати безпеку і стабільність”.

У середу, 29 квітня, демонстранти почали палити банки і військову техніку, жбурляли коктейлі Молотова та вигукували, що голодні. Більшість із них кажуть, що коронавірус їх лякає значно менше, аніж голодна смерть.

Для стабілізації ситуації на вулиці вийшли додаткові війська, але це призвело до посилення насильства. Силовики застосували сльозогінний газ для розгону демонстрантів. У відповідь полетіло каміння і пляшки з бензином.

“Проблема в тому, що у нас комбінована криза, між істотною економічною кризою і кризою COVID-19. На жаль, з проблемою коронавірусу, ситуація погіршується”, – сказав міністр соцполітики Лівану Рамзі Мушарраф.

Міністр економіки Рауль Немі заявив, що ціни в країні зросли на 55%, а уряд оцінює, що 45% населення наразі живе за межею бідності.

Попередньо відомо, що у результаті протестів щонайменше 12 банків у Лівані були підпалені та розграбовані. Крім того,  81 правоохоронець отримав поранення, з них 50 – у Тріполі. 

Нагадаємо, востаннє масові сутички у Лівані відбувалися у січні, коли там оновився уряд. Коли уряд на чолі з Хассаном Діабом провів своє перше засідання, протестувальники ненадовго закрили основні дороги в Бейруті та навколо нього. Вони були проти заходів нового Кабінету, зокрема, у сфері економіки і фінансів. Крім того, люди вважали, що нові міністри – це ті ж самі корупціонери.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *